Blog

Nová séria  dizajnových sprchových kútov Sanovo Perfect

Veľmi kvalitné prevedenie štvorcového sprchovacieho kúta SANOVO PERFECT s jednokrídlovými otvárateľnými dverami s pevnou stenou.

Sprchovací kút Sanovo Perfect zaujme na prvý pohľad svojim atraktívnym odľahčeným vzhľadom. Úzke línie profilov, ktoré sú vyrobené z lešteného hliníka, pekne ladí s použitým transparentným bezpečnostným sklom.

Stabilné profily z lešteného hliníka vyzerajú nielen veľmi pekne, ale predovšetkým sú odolné voči korózii a ďalším vplyvom. Vačkový systém profilu, ktorý spája stenový profil s dverovým krídlom, umožňuje pohodlné otváranie smerom von. Stabilitu pevnej steny zaisťuje solídna šikmá vzpera. Veľká plocha dverných skiel sa ľahko udržiava a poskytuje veľkorysý vstup.

Štvorcový sprchový kút Perefect:
Štvorcový a štvrťkruhový sprchový kút DELIVERY.

Pripravili sme pre Vás krásne sprchové kúty v sérii Sanovo Delivery. Ako sprchové dvere Sanovo Delivery tak aj sprchové kúty Delivery sú vyrobené s prvotriedneho materiálu.

Sprchové kúty Delivery Square (štvorcový), ale Delivery Route (štvrťkruhový) sú vyrobené s tvrdeného bezpečnostného kaleného skla ktoré je vsadené v lesklom hliníkovom ráme. Rám je vyrobený z hliníka - z liatiny AlMgSi. Táto zliatina je výnimočná z dôvodu vysokej leštiteľnosti, tvrdosti a odolnosti voči korózii. Takýto rám sa vyznačuje dlhodobou životnosťou.  Priemerná hrúbka vrstvy oxidu hliníka je 2 – 5 µm. Na povrchu hliníkového rámu je chrómová úprava ktorá Vám uľahčí čistenie a zachová svoju stálu lesklú podobu.

Štvorcový sprchový kút Sanovo DELIVERY Square:
Štvrťkruhový sprchový kút Delivery ROUTE:

 

Sprchový kút Sanovo Delivery ROUTE


Sprchové zásteny Walk IN SINGLE.


- WALK IN SINGLE
- WALK IN SINLE PLUS

Sprchové zásteny WALK IN Single a SINGLE PLUS sú výrobené s kvalitné tvrdeného bezpečnostné kaleného skla o hrúnke 6 mm ktoré je vsadené do hliníkového rámu s chrómovou úpravou. Horná nerezová vzpera Vám zaručí stabilitu a pevnosť skla. Horná vzpera je vyrobená kvalitného oceľového  materiálu. Oceľová vzpera zabezpečuje maximálnu pevnosť a stabilitu sprchovej zásteny pri jeho každodennom používaní.

 - walk in sprchová zástena Sanovo Single Plus a Single


 


Sprchovacie dvere do kúpeľni SANOVO

 

- dvojkrídlové sprchové dvere do niky Sanovo T2

- jednokrídlové sprchové dvere do niky Sanovo T1

 

Sprchové dvere Sanovo dodá Vašej kúpeľni tú pravú dokonalosť. V chrómovom ráme je vsadené bezpečnosté tvrdené kalené sklo s povrchovou úpravou Easy Clean. Sprchovacie dvere SANOVO môžeme rozdeliť do dvoch variant. Jednokrídlové sprchové dvere a dvojkrídlové sprchové dvere. Sprchové dvere sú vyrobené s najvyššej kvality. Na kvalite sprchových dverí si potrpíme a kladieme na tento fakt dôraz a preto na každé naše sprchové dvere Vám dávame 5 ročnú zaruku.

Komplet sortiment nájdete na našej stránke: sprchové dvere - SANOVO.sk

 

Sprchové dvere Sanovo Sprchové boxy

 

Sprchové boxy je veľmi šikovná voľba do každej kúpeľni. Sprchový box je spravidla vždy uzavretý z každej strany, volnestojací a každý s nich môže mať inú výbavu. Veľkou výhodou tohto sortimentu je, že sprchové boxy sa dajú veľmi ľahko namontovať resp. zdemontovať a vymeniť za iný kus. Sprchové boxy sú výnimočné svojou funkciou. Vynikajú bohatou výbavu napr: sprchové trysky, rádiou, odvetrávanie, poličku, ručnú alebo stropnú sprchu sedátko, prípadne parný generátor.

 

Výhody sprchového boxu:


- veľký výber

- rôzne farebné prevedenie

- ľahká montáž

- každy sprchový box je volnestojací

- možnosť kombinovať výbavu v boxe

 

Nevýhody:


- pravidelné presilikonovanie spojov

- môže vzniknuť reklamácia

 


 Vaničky z liateho mramoru

Sprchové vaničky z liateho mramoru je skvelá voľba do každej kúpeľni. Je to výborný materiál ktorý je vhodný do každej kúpeľni. Jeho tepeleno-izoločné vlastnosti uvíta každá žena, lebo vaničky z liateho mramoru sú na dotyk teplé a nechladia na nohy.

 

Výhody:

 

pevnosť materiálu - hlavná dominanta vaničky je nosnosť až do 300kg

tepelno-izolačné vlastnosti - pri dotyku nie je studená a jej povrch je príjemený na dotyk

údržba - veľmi ľahké čistenie a stála farebnosť

tvar - vaničky z liateho mramoru majú pravidelný tvar a hrany vaničky sú rovné do pravého uhla

povrch - hladký

otvor na sifón - priemer 90 mm

 

 

Spôsob usadenia vaničky:


1 - na rovnú podlahu

2 - v rovine s dlažbou

3 - usadenie na nožičky

4 - podmurovanie

 


 

Vane

 

Vaňa je druhá najpredávanejšia komodita na slovenskom trhu po sprchových dverách a sprchových kútov. Vaňu by sme mohli popísať ako nádrž ktorá je s vrchnej časti otvorená a jej strany a spodnú časť tvorí celistvý jednoliaty materiál.

Vaňa nám spôsobuje dokonalý pôžitok a užívanie si chvíľ v kúpeľni.

 

Vane môžeme rozdeliť podľa tvaru, alebo materiálu.

Ak by sme chceli rozdeli vane podľa tvaru tak by sme ich mohli rozdeliť na obdĺžnikové vane, asymetrické vane a rohové vane.

Podľa materiálu sa rozdeľujú na akrylátové vane, smaltované vane a vane z liateho mramoru.

 

Rozdenie podľa tvaru:


 

 


  

 Sprchové dvere

 

Nové trendy v kúpeľni priniesli aj nové produkty na náš trh. Plastové steny nahradili krásne sklené sprchové dvere. Sprchové dvere sú najpredávanejším sortimentom v tejto dobe. Sprchové dvere do kúpeľni Vám dodajú eleganciu a priestorovú viditeľnosť.

 

Sprchové dvere vieme rozdeliť podľa konštrukcie.


- bez rámové sprchové dvere

- rámové sprchové dvere

 

Bez rámové dvere - sú sprchové dvere ktoré na vrchnej a ani na spodnej časti nemajú žiadny rám.   Nosné časti sprchových dverí si bočné lišty ktoré sa vŕtajú na stenu. V bočných lištách je vsadené bezpečnostné kalené tvrdené sklo.

Rámové dvere -  sú sprchové dvere ktoré majú po celom obvode rám.

 

Aké typy bez rámových dverí poznáme:


- jednokrídlové sprchové dvere

- dvojkrídlové sprchové dvere

 

Aké typy rámových dverí poznáme:

 

- pivotové sprchové dvere

- zalamovacie sprchové dvere

- posuvné sprchové dvere

 

Montáž sprchových dverí: 

 

Montáž sprchových dverí je veľmi jednoduchá a rýchla. Každé sprchově dvere majú na bočných strách U profil. Na týchto profiloch sú predvŕtané diery. U profil si podla vodováhy priložíte k stene, zakreslíte si dierky na vašu stenu a vyvŕtane.